Yeni bir eve geçiş yapmak, her bireyi yoran ve oldukça zaman alan bir süreç. Evden eve nakliyat hizmeti ile hiçbir eşyanıza dokunmadan evinizi taşıyabilmeniz mümkün ancak yeni eve geçişten sonra kolileri açmak, eşyaları yerlerine yerleştirmek oldukça uğraş verici. Şu da unutulmamalıdır ki pratik fikirler ve ileri görüşlülük daima zamandan ve harcayacağınız güçten size tasarruf ettirir. Biz de bu yazımızda sizlere yeni eve geçtikten sonra kolileri ve diğer ambalajları hangi süreçlerden sonra ve neden açmamanız gerektiği hakkında taşınma işlemini kolaylaştıran tavsiyeler de bulunacağız.

Evden Eve Taşınma – Ev Tadilat İşleri

Yeni eve geçiş yapan birçok kişi eğer ev sıfır değil ise mutlaka boya badana, alçı veya elektrik – su tesisatında olan veya olabilecek arızaları önceden yaptırarak girmeyi tercih etmekte. Çünkü evden eve nakliyat işlemi sırasında tüm işleri halletmek, daha sonrasında uğraşmamanız için büyük avantaj sağlayacaktır. Taşındığınız evinizin eksikliklerini tespit etmemiş olabilirsiniz veya vaktiniz olmadığı için uğraş gösteremeyebilirsiniz ancak şunu unutmamalısınız ki eşyalarınızı taşıdıktan sonra direk yerleştirmek yerine tadilat işleri var ise eğer, onlara zaman ayırmanızı öneriyoruz. Tadilat veya boya işlemlerinde yine eviniz kirleneceğinden dolayı aynı işi iki kere yapmamış olursunuz.

Taşınmadan Önce veya Sonra Mutlaka Tadilat İşlemleri İçin Vakit Ayırın!
Taşınmadan Önce veya Sonra Mutlaka Tadilat İşlemleri İçin Vakit Ayırın!

Taşınma Sonrası İlk Günlerinizi Temizliğe Ayırın!

Eşyalarınız taşındı, eviniz boyandı ve kutu kutu koliler ile ambalajlar sizi mi bekliyor? Hiç acele etmeyin. Önce kolileri en son temizlemek istediğiniz alanı yeterli olan bir odaya taşıyın. Daha sonra ise evinizi temizleyeceğiniz malzemeleriniz kolideyse bunları çıkartarak temizliğe başlayın. Genelde taşınmadan önce detaylı bir temizlik yapılır ancak tabii ki taşındıktan sonra yine etraf oldukça pislenir ve neredeyse tam yerleştikten sonra bile temizlik yapmaya ihtiyaç duyulabilir, bu yüzden taşındıktan sonra kolileri bir odada toplayarak temizliğe başlamak yerleşme aşamasında size kolaylık sağlayacaktır.
Diğer koli ve ambalajları açmamanızı öneriyoruz, çünkü temizlik sırasında açık koli veya ambalajların içerisindeki eşyalarınız kirlenebilir. Temizleme işlemini tamamladıktan sonra gelin bir sonraki aşamada ne yapılması gerekiyor hep beraber inceleyelim.

Evden eve taşınma sonrası ev temizliği
Evden eve taşınma sonrası ev temizliği

Taşındıktan Sonra Dekorasyon ve Süslemeye Zaman Ayırın!

Yeni evinize, ofisinize veya büronuza geçiş yapıp eşyalarınızı bir odada topladınız, güzel bir temizlik yaptınız ve şimdi sırada ne yapmam gerekiyor diye mi düşünüyorsunuz? Taşınma sonrası dekorasyon ve yerleştirme ipuçları. 🙂
Öncelikle her birey gibi evinizi nasıl şekillendireceğinize karar vermeniz gerekiyor, sonrasında ise oda oda eşyalarınızı yerleştirmeye başlamanız gerekecek. Odanızın temiz kalması için öncelikle o odada açılacak kolilerin veya ambalajların altına bir gazete parçası serebilirsiniz, böylelikle ambalajların veya kolilerin üzerindeki tozlar etrafı kirletmez. Kolileri açarak aşama aşama dekorasyonunuzu veya yerleştirme işlemini gerçekleştirin. Unutulmamalıdır ki dekorasyon ve yerleştirmede karar değiştirerek ekstra iş yükü doğurabilirsiniz, bu yüzden kararlarınızı temizlik yorgunluğunu üzerinden atmanız için dinlenirken kararlaştırabilirsiniz. Örnek fikirlere de göz atabilirsiniz.

Taşınma Sonrası Ev Dekorasyonu
Taşınma Sonrası Ev Dekorasyonu

Taşındıktan Sonra Kendinize Yeterli Zaman Ayırmayı İhmal Etmeyin!

Unutulmamalıdır ki dünyada ki en değerli varlık, insandır. Taşınma işlemi oldukça zahmetli olduğundan dolayı modunuzu düşürebilir ancak kendinizi yormak veya stress yapmak yerine ara ara dinlenme molaları vermeyi unutmayın. Tüm işleri kısa sürede bitirmeyi hedefleyerek sağlığınıza zarar verebileceğinizi hatırlatmak isteriz, çünkü bizim için değerlisiniz. Temizlik, yerleştirme, tadilat, dekorasyon gibi uğraşlar arasında zaman zaman iyi bir keyif çekmeniz gerektiğini unutmayın, tüm işler bittikten sonra da kendinizi ödüllendirebilirsiniz. 🙂

Ev Taşıma Sırasında Dinlenmeyi Unutmayın!
Ev Taşıma Sırasında Dinlenmeyi Unutmayın!

Alo Bursa evden eve nakliyat firması olarak taşınmadan önce kolilerinizi direkt açmamanızı, önce sizlere sunduğumuz ipuçlarını yerine getirerek hem zamandan hem de güçten tasarruf edebileceğinizi unutmamalısınız. Evden eve asansörlü nakliyat, şehirler arası nakliyat, büro ve ofis taşımacılığı alanında da sunduğumuz hizmetlerden yararlanmak için bizlerle iletişim sayfasından direkt iletişime geçebilirsiniz veya form talebi bırakabilirsiniz.